Trapez Sac Yalıtımı & İzolasyonu


Trapez Sac Yalıtımı & İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük, Poliüretan, Sprey Köpük, Köpük Yalıtım ve buna benzer bir çok isimde bilinen Sprey Poliüretan Yalıtım malzemesi nedir? Poliüretan Sprey Köpük nerelerde kullanılır? Trapez saçlarda Sprey Poliüretan, Besi Çiftliklerinde Sprey Poliüretan nasıl uygulanır?

Trapez sac poliüretan köpük yalıtım izolasyon uygulama alanları, endüstriyel tesislerde, besi çiftliklerinde, süt sağım hanelerinde ve buğday depolarında uygulanan bir izolasyon yöntemidir.

Trapez Sac Köpük Yalıtımı

Trapez sac poliüretan köpük yalıtım izolasyon uygulama alanları, endüstriyel tesislerde, besi çiftliklerinde, süt sağım hanelerinde ve buğday depolarında uygulanan bir izolasyon yöntemidir. Günümüzde trapez sac ile yapılan tesisler besi çiftlikleri, süt sağım hanelerinde izolasyon eksikliği görülmektedir. Bu eksikliği çözebilmek için izoçağ poliüretan köpük yalıtım sistemi birebir çözüm sunmaktadır.

Trapez Sac Besi Çiftliği İzolasyonu

Hayvanlar da insanlar gibi canlıdırlar. Fiziksel olarak insanlara benzer tepkileri vardır. Bu özelliklerinden dolayı doğal ortamları dışında ısınma / soğuma hallerini biz insanlar çözümleriz. Kış aylarında üşüyen, yazın terleyen ve sıcaktan bunalan hayvanların verimlerinde ciddi düşüşler olduğu bilimsel bir gerçektir. Hayvansal üretim yapan bu çiftliklerin yüksek olasılıktaki kayıplarını önlemenin temel koşulu izolasyondur. Çiftlik sahipleri bu sorunu haklı olarak en ekonomik ve kalıcılıkla yapmak isterler. İzolasyon her türlü hayvan çiftliği için vazgeçilmez altyapı koşuludur. Uygun seviyede sıcaklık, nem ve hava sirkülâsyonu olması gereken bu tesislerin, istenilen ortam şartlarına kavuşması izolasyonla mümkündür. Sprey poliüretan tek parça uygulama özelliği sayesinde ısı köprüleri oluşmaz, en nitelikli ve uygun yalıtımı sağlar. Oldukça büyük bir tavuk çiftliği sahibinin sözleri bizi teyit ediyor: “Çiftliğimizde sprey poliüretanla izolasyon yapmadan önce piliçlerden, kesim zamanında elde ettiğimiz miktar 1900 gram iken, izolasyon sonrası miktar 2200 grama çıkmıştır.” İşte size sunduğumuz verim + kararlılık Benzer uygulama alanları

 • Tavuk – Piliç besi çiftlikleri

 • Mandıralar 

• Kapalı balık üretim çiftlikleri

 • Büyükbaş hayvan çiftlikleri 

• Haralar

 • Arı kovanları vb.

Besi çiftliklerinde trapez saç izole edilmediği zaman çürümeye, paslanmaya ve terlemeye maruz kalmaktadır. İzoçağ poliüretan köpük izolasyon yalıtım çözümü ile bu sorunları tamamen gidererek trapez sacın ömrünü uzatmaktadır. Besi çiftliklerine yapılan poliüretan köpük uygulaması hayvanların rahatlığı için uygulanmalıdır. Poliüretan köpüğün uygulanma sebebi hayvanların verimliliğini artırmaktadır.(Etinden, sütünden) daha çok faylanılabilir.

Endüstriyel Tesis Trapez Sac Köpük Uygulaması

Endüstriyel tesislerde trapez sac olan yerlerde genellikle sıcak soğuk ilişkisi vardır. Bu ilişkiyi çözmek için izoçağ poliüretan köpük uygulanarak sıcak soğuk dengesini korumakla kalmayıp yazın sıcakta kışın soğukdan etkilenmemeyi sağlar.

Süt Sağımhaneleri İzolasyon Uygulaması

Süt sağım hanelerin en dikkat edilmesi gereken unsur temizliktir. Bir süt sağım hanesinin bakteri oranı yüksek olup bu oranı sıfıra indirmek için izoçağ poliüretan köpük yalıtımı etkili bir koruma sağlar. Poliüretan köpük bakteri barındırmayan bir yalıtım sistemidir. Böcek, haşere, fare vb. bakterilerden korumaktadır.